کد خبر: 52

تجربه لذت بخش انواع غذاهای سنتی و مدرن در رستوران شمشیری

تاریخچه شمشیری

 حاج محمد حسن شمشیری فرزند غلام حسین و نوه حاج کاظم شمشیر ساز اصفهانی بود وی در سال ۱۲۷۶ در کوچه باغ ایلچی چشم به جهان گشود.پدربزرگ وی از سران صنف قهوه چی بود. پدر شمشیری در جوانی در گذشت و فرزندش را در پنج سالگی یتیم گذاشت.

 

 شمشیری روزگاری را با جد خود زندگی می کرد و سپس در قهوه خانه حاج اسماعیل کریم آبادی در خیابان بوذر جمهری به کار مشغول شد.پس از فوت کریم آبادی با پس انداز خود و برخی آشنایان قهوه خانه کوچکی در بازار بزاز ها بازکرد شمشیری با پشت کار فراوان و همت توانست قهوه خانه بزرگتری در جلو خان مسجد شاه دایر کند وی در سال ۱۳۲۰ قهوه خانه را به چلو کبابی مبدل ساخت.

 

شمشیری در همان سالها در ضلع جنوب شرقی سبزه میدان(مکان فعلی چلوکبابی شمشیری) سالنی گرفت و به کار خود ادامه داد.چلوکبابی شمشیری در تهران بی نظیر بود با وجود سالن بزرگ, مشتریان مدتی به انتظارمی ماندند .شمشیری در سال ۱۳۴۰ در اثر عارضه قلبی در گذشت.

 در طول این سال‌ها رستوران شمشیری توانست خدمات شایانی را خدمت مشتریان خود ارائه نماید. هم اکنون آشپزخانه شمشیری در ۲ شعبه بازار بزرگ تهران و بلوار اندرزگو آماده خدمات رسانی به مشتریان عزیز می‌باشد.

 

تهیه و تنظیم : تحریریه ریتیل ایران

استفاده از این مقاله با ذکر منبع بلامانع است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار