کد خبر: 51

روحانی: رشد اقتصادی کشور به ۴/۴ درصد رسیده است

رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه روزی که دولت تشکیل شد رشد اقتصادی کشور ۶.۸- درصد بود، گفت: ما امروز به رشد اقتصادی ۴.۴ درصد رسیده‌ایم.

به گزارش ایسنا، حسن روحانی صبح امروز در سی‌امین سفر استانی خود در جمع مردم یاسوج اظهار کرد: خوشحالم به شما مردم غیور یاسوج اعلام کنم که دیشب مرکز آمار اعلام کرد رشد اقتصاد ایران در سه ماهه اول سال ۴.۴ درصد بوده و این آمار نشان غیرت شما جوانان است.

وی ادامه داد: بار مسوولیت همه مسوولان و کارگزاران نظام در برابر شما مردمی که برای اسلام، وطن و کشورتان این همه فداکاری و ایثار کرده‌اید سخت‌تر و سنگین‌تر خواهد بود.

رییس جمهور با ابراز خوشحال از حضور جمع مردم  کهگیلویه و بویراحمد در روز ولادت امام رضا (ع)، گفت: شما مردم در برابر استعمارگران و متجاوزان و رضاخان ایستادگی کرده‌اید. ایلات و عشایر غیور این دیار هم در انقلاب اسلامی در کنار ملت ایران بودند و رشادت‌های جوانان این استان در کنار جزایر مجنون در دوران دفاع مقدس توانست افتخار بیافریند. امروز هم شما در خط مقدم ایستاده‌اید.

روحانی با تبریک سالروز ولادت امام هشتم افزود: همه مردم دیار خراسان از مذاهب و ادیان مختلف مجذوب اخلاق، علم، دانش، عصمت و طهارت آن امام بزرگوار بوده‌اند. امروز هم توقع از مردم ایران که مردمی رضوی، علوی و محمدی هستند این است که درس اخلاق، صفا و محبت را از ائمه بیاموزند و به آن عمل کنند.

رئیس دولت تدبیر و امید با بیان اینکه ۲۴ مرداد سالروز تشکیل دولت است، افزود: در کمترین زمان ممکن یعنی از روز ۱۲ مرداد روز تنفیذ حکم ریاست‌جمهوری تا ۲۴ مرداد دولت یازدهم به همت مردم و با یاری نمایندگان مجلس و در کمترین زمان ممکن در تاریخ انقلاب اسلامی تشکیل شد.

دولت رونق را به اقتصاد کشور بازخواهد گرداند

به گزارش ایسنا، رییس جمهور در ادامه سخنان خود در جمع مردم کهگیلویه و بویر احمد اظهار کرد: اگر امروز توانستیم در روزهای سخت منطقه و شرایطی که دشمنان قیمت نفت را به یک سوم رساندند، به رشد ۵ درصدی برسیم به معنای اعتماد مردم به دولتشان و اتحاد دولت و ملت است.

حجت‌الاسلام روحانی  افزود: مردم عزیز و غیور ما شعار رهبر معظم انقلاب که همان همدلی و همزبانی بین دولت و ملت بود را اجرا کردند. شما ملت ایران نه با شعار بلکه با ایستادگی و مقاومت و حمایت و اطاعتتان از رهبری به دنیا نشان دادید که کسی نمی‌تواند چیزی را به مردم ایران تحمیل کند. شما با غیرت و شجاعت توانستید تحریم را از دست و پای آن دلیر بزرگ تاریخ که نامش ایران عزیز است باز کنید.

روحانی در ادامه بیان کرد: دشمنان ما به دست و پای ایران عزیز ما زنجیر تحریم بسته بودند، اما شما مردم با ایستادگی و مقاومت کاری کردید که این زنجیرها را شکاندید. امروز بر خلاف اراده دشمنان ایران هر مقدار که می‌خواهیم نفتمان را به جهان صادر می‌کنیم، علی رغم اراده دشمنان کشتی‌هایمان در کنار بندرگاه های بزرگ جهان پهلو می‌گیرند.

وی یادآور شد: بیمه ما در سالهای گذشته تحریم بود اما امروز کشتی‌ها و کشتیرانی و نفت‌کش های ما می‌توانند در سراسر جهان با بیمه حرکت کنند. امروز روزی است که ما با کمک غیور مردان ایران توانستیم کاری کنیم که زنجیرهایی که برای عدم ارتباط بین بانک‌ها ایرانی و خارجی ایجاد کرده بودند، پاره شود.امروز از سراسر دنیا در عرض کمتر از یک سال ۳۵۰ هیئت اقتصادی و ۱۶۰ هیئت سیاسی به سرزمین ما سفر کرده است. 

رییس دولت یازدهم همچنین تصریح کرد: ممکن است عده کمی از اینکه تحریم برداشته شده برای منافع آنها خوشایند نیست ناراحت باشد اما ملت بزرگ ایران شاد و مسرور است. بدانید همانطور که این دولت توانست تورم را تک رقمی کند به حول و قوه الهی با حمایت شما مردم رونق را به اقتصاد کشور بازخواهد گرداند.

وی اضافه کرد: امروز یکی از اهداف همه ما در سراسر کشور آن است که نسل جوان را در مسیر کار و کوشش و شغل مناسب و متناسب با علم و تخصصشان قرار دهیم. نماینده محترم ولی فقیه به درستی گفت که نباید بگذاریم، در خانه ای جوانی بیکار بماند و این کار شدنی است راه آن این است که اقتصادمان را به حرکت دربیاوریم. امسال ۷۵۰۰ بنگاه اقتصادی را تا آخر سال راه اندازی خواهیم کرد.

روحانی با اشاره به امکانات موجود در استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: در این استان آب و باران فراوانی وجو د دارد که بیشتر همسایگان از آن استفاده می‌کنند اما باید مردم این استان از آب سرشار رودخانه های آن بهره مند شوند. من در تهران در هیئت دولت اعلام کردم که دولت تمام توان خود را برای شروع سد تنگه سرخ  انجام خواهد داد و بودجه لازم را برای تکمیل مطالعات و آغاز این سد اختصاص می‌دهد.

وی در ادامه تاکید کرد: ما نباید بگذاریم در این سرزمین که دنیای زیبایی ها و رودخانه‌های خروشان و سرچشمه ها و یخچال های طبیعی است جوانی بیکار بماند. ما باید کشاورزی و کشاورزی گلخانه‌ای را احیا کنیم. اینجا دیار طبیعت و گردشگری است و ما باید جاذبه ‌های گردشگری را در استان افزایش دهیم تا بتوانیم با وجود این همه جاذبه گردشگرهای داخلی و خارجی را جذب کنیم، که در این زمینه باید سرمایه گذاری کافی برای زیربنای گردشگری انجام دهیم.

رییس دولت یازدهم در ادامه به پیاده شدن برجام اشاره کرد و افزود: چرا ما سی ماه برابر شش قدرت بزرگ دنیا ایستادگی کردیم و دیپلمات های شجاع شما دلاورانه برای سرزمین شما غرور آوردند؟ درست است که صهیونیست ها از این اتفاق ناراحتند و یکی دو کشور همسایه جنوبی ایران با کودک صفتی خود از پیروزی ملت ایران ناراحت هستند،‌ اما ملت ما با ایستادگی و وحدت و رهنمودهای رهبر فرهیخته و بزرگوارمان توانست پیروزی بزرگ تاریخی را بدست آورد و زنجیرها را از پای خود باز کند .

روحانی همچنین گفت: برجام برای این بود که شرایط برای حرکت مردم ایجاد و دیوار ها برداشته شود تا ملت بزرگ و دانشمندان ما بتوانند برای ما رونق ایجاد کنند.یادتان باشد که خوش بینی به برجام به معنای خوش‌بینی به ابرقدرتاها نیست ما به برجام خوش بین و به آمریکا بدبین هستیم .

پیشرفت‌ها به خاطر حمایت و اتحاد مردم بوده است

رئیس جمهور تاکید کرد:‌ هر چه ما پیشرفت کرده‌ایم به خاطر حمایت، اتحاد و انسجام و وحدت مردم بوده است.

به گزارش ایسنا، روحانی در ادامه سخنان خود در جمع مردم یاسوج با اشاره به اینکه اکنون شرایط برای سرمایه گذاری و جذب سرمایه آمده است، اظهار کرد: ‌۸۲ تفاهم و قرارداد در زمینه صنعتی، به امضاء رسیده و اجرای ۲۹ قرارداد هم آغاز شده است که البته اجرای آنها ۶ ماه تا یک سال زمان می‌برد اما بعد از آن شرایط برای جذب نسل جوان آماده می‌شود.

وی تصریح کرد:‌ یاسوج می‌تواند در زمینه داروهای گیاهی یک تحول بزرگ در کشور ایجاد کند. معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مامور شده تا بتواند اشتغال لازم در این زمینه برای جوانان را ایجاد کند.

رئیس دولت تدبیر و امید خاطر نشان کرد:‌ دولت تاکنون ۴۰ هزار شغل مستقیم و ده‌ها هزار شغل غیر مستقیم در زمینه فناوری‌های نوین ایجاد کرده است. تحصیل کردگان دانشگاهی ما باید در زمینه علوم و فن آوری‌های جدید مثل بیوتکنولوژی و نانو تکنولوژی در سراسر ایران در این استان مشغول به کار شوند.

روحانی با بیان اینکه در این سفر ۲۲۳ میلیارد تومان از بودجه عمومی برای طرح‌های استان کهگیلویه و بویر احمد برای سال۹۵ و ۹۶ در نظر گرفته شده است، اظهار کرد: ۴ پروژه در زمینه آبرسانی، با اعتبار ۶۰ میلیارد تومان، ۶ طرح کشاورزی با اعتبار ۱۳۳ میلیارد تومان، ۴ طرح حمل و نقل با اعتبار ۳۰۶ میلیارد تومان و طرح‌هایی در زمینه عمران علمی و فناوری و بهداشت و درمان در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: دولت کمک می‌کند که سه صندوق برای حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی ایجاد شود که کشاورزان بتواند از طریق این صندوق ها حمایت شود. ما همچنین تصمیم گرفته‌ایم برای کسانی که دنبال سرمایه گذاری در این استان هستند یارانه اختصاص دهیم. یعنی نیمی از سود تسهیلات سرمایه گذاران به مبلغ ۱۴۰ میلیون تومان را دولت بر عهده می‌گیرد تا بنگاه‌های صنعتی فعال شود.

رئیس دولت تدبیر و امید  با اشاره به این که غیر از بودجه دولتی، بانک‌ها تعهد کردند که ۶۴۶ میلیارد تومان و  ۹۵۵ میلیون یورو برای ۵۷ طرح در این این استان اختصاص دهند، افزود:‌ وزارت نفت تعهد کرده که در سال ۹۵ به ۱۶۰ روستا و در سال ۹۶ به ۲۴۵ روستا گاز رسانی کند تا ۸۱ درصد جمعیت استان زیر پوشش گاز قرار بگیرد.

وی با بیان این که  برای حوزه‌ی بهداشت و درمان ۹۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است، خاطر نشان کرد:‌ دولت یازدهم تاکنون بیش از ۹۰۰ پروژه متوسط، کوچک و بزرگ در سطح استان انجام اده است.

روحانی در پایان از حمایت‌های مردم استان کهگیلویه و بویر احمد سپاسگزاری کرد.

 

تهیه و تنظیم : تحریریه ریتیل ایران

منبع : www.isna.ir

استفاده از این مقاله با ذکر منبع بلامانع است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار