کد خبر: 48

اعلام آمادگی ۱۹ تولیدکننده داخلی برای تولید صندوق مکانیزه

مجری پروژه نصب صندوق رایگان اصناف (نصر) گفت: مالیات عادلانه براساس اطلاعات اقتصادی شفاف با تجهیز اصناف به صندوق مکانیزه فروش عملی خواهد شد.

«حمیدرضا سعداله» امروز در حاشیه همایش «شهر هوشمند» در سالن همایش های برج میلاد در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: با اجرای این پروژه شهرداری هایی که طبق قانون مالیات بر ارزش افزوده حدود سه درصد در سود فروشگاه ها سهیم هستند، به درآمد پایداری خواهند رسید.

وی ادامه داد: اجرای این پروژه در شهرهایی که بخشی از این افزایش درآمد را به هزینه اجرای پروژه اختصاص دهند، در اولویت قرار می گیرد.

سعداله با بیان اینکه قانون مالیات های مستقیم از اول فروردین ماه سال آینده در کشور اجرایی خواهد شد، افزود: برای تجهیز رایگان واحدهای صنفی به صندوق های فروش، در تبصره ۲ ماده ۱۶۹ قانون مالیاتی مستقیم آمده است که اصناف، اگر صندوق های مکانیزه فروش خریداری کنند، به ارزش قیمت صندوق خریداری شده، از مالیات معاف می شوند؛ به عبارتی دیگر، هزینه خرید صندوق فروش از طریق معافیت مالیاتی جبران می شود.

وی اضافه کرد: در این طرح، تولیدکنندگان داخلی صندوق های فروش، این صندوق ها را تامین می کنند و در زمان تسویه حساب مالیاتی اصناف، وجه آن دستگاه را بدون سود، دریافت می کنند.

سعداله همچنین از آمادگی ۱۹ تولیدکننده داخلی برای ورود به پروژه تولید صندوق مکانیزه فروش خبر داد و گفت: واحدهای صنفی می توانند برای دریافت رایگان صندوق های مکانیزه فروش اقدام کنند.

سعداله، داشتن پروانه کسب معتبر و مشمول اولویت اعلامی از سوی سازمان امور مالیاتی را از شرایط اعطای رایگان صندوق مکانیزه فروش بیان کرد و گفت: واگذاری صندوق ها از ابتدای مهرماه امسال آغاز خواهد شد.

به گزارش ایرنا، طرح تجهیز رایگان واحدهای صنفی به صندوق مکانیزه فروش با هدف حذف هزینه خرید صندوق اصناف، شفافیت اطلاعات اقتصادی و تحقق عدالت مالیاتی، حذف چرخه عرضه کالای قاچاق در شبکه رسمی توزیع و همچنین کاهش هزینه قیمت تمام شده کالا برای اصناف با حذف واسطه های غیرضروری آغاز شده است. 

تهیه و تنظیم : تحریریه ریتیل ایران

منبع : www.irna.ir

استفاده از این مقاله با ذکر منبع بلامانع است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار