کد خبر: 38

تعداد فروشگاه های مجازی ۲ برابر فروشگاه های فیزیکی است

حجم تجارت فروشگاه های اینترنتی حداقل ۲۰ میلیارد دلار / تعداد فروشگاه های مجازی ۲ برابر فروشگاه های فیزیکی است.

رئیس اتحادیه فناوران رایانه تهران ضمن اعلام این خبر که فروشگاه های مجازی و اینترنتی در فروش کالا، حداقل ۲۵ درصد نسبت به واردکنندگان قانونی کالا جلوتر هستند، گفت: کمتر از ۱۰۰ سایت اینترنتی دارای مجوز کسب هستند و بقیه بدون بدون مجوز  فعالیت می کنند.

سیدمهدی میرمهدی کمجانی رئیس اتحادیه فناوران رایانه در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران از وجود حدود ۹۰۰ هزار سایت اینترنتی خبر داد و افزود: بخشی از سایت های اینترنتی از مرکز توسعه تجارت الکترونیک مجوز گرفته اند اما تعداد بالایی از سایت های اینترنتی مجوز ندارند و اصلا احتیاجی به نماد اعتماد نمی بینند و خودسرانه فعالیت می کنند.

وی آمار تعداد فروشگاه های اینترنتی دارای پروانه کسب را بسیار اندک عنوان کرد و گفت: فروشگاه های اینترنتی و مجازی پس از دریافت نماد اعتماد می توانند پروانه کسب دریافت کنند اما آمارها حاکی از آن است که کمتر از ۱۰۰ سایت دارای مجوز کسب هستند و بقیه بدون بدون مجوز فعالیت می کنند.

رئیس اتحادیه فناوران رایانه با اشاره به رشد قارچ گونه فروشگاه های مجازی و اینترنتی، تعداد فروشگاه های مجازی و اینترنتی در تهران را بیش از ۲ برابر فروشگاه های فیزیکی ذکر کرد و با اعلام این مطلب که فروشگاه های مجازی مالیات و حقوق دولت را پرداخت نمی کنند، تصریح کرد: فروشگاه های مجازی و اینترنتی در فروش کالا، حداقل ۲۵ درصد نسبت به واردکنندگان قانونی یک کالا جلوتر هستند.

رئیس اتحادیه فناوران رایانه درباره حجم تجارت فروشگاه های مجازی نیز گفت: حجم تجارت فروشگاه های مجازی و اینترنتی حداقل حدود ۲۰ میلیارد دلار برآورد شده است.

وی ادامه داد: در ابتدا فروشگاه های مجازی و اینترنتی بیشتر در حوزه فناوری اطلاعات ( آی تی) فعال بودند اما هم اینک در تمامی صنوف منجمله پوشاک، مواد غذایی، لوازم صوتی و تصویری و خانگی در حال گسترش هستند.

 

تهیه و تنظیم در تحریریه ریتیل ایران

استفاده از این مقاله با ذکر منبع بلامانع است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار