کد خبر: 22

رئیس مرکز پژوهش های مجلس: اصناف در اشتغال زایی نقش بسیار مهمی دارند

رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اصناف در اشتغال زایی نقش بسیار مهمی دارند، گفت: مرکز پژوهش ها از تمام ظرفیتها و مطالعات اتاق اصناف ایران استفاده خواهد کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران کاظم جلالی در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری اتاق اصناف ایران و مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی افزود: اصناف ایران بیشترین بار اشتغال زایی را در کشور برعهده داشته و نقش تعیین کننده ای در اقتصاد کشور دارند و مورد اتکا مردم و رهبری می هستند.

وی با تاکید بر اینکه نقش اصناف در توسعه اقتصادی کشور بسیار مهم است، تصریح کرد: اصناف بیشترین ارتباطات را با مردم دارند و با توجه به اینکه امسال سال تولید و اشتغال نامگذاری شده است نقش اصناف در اشتغال زایی را نباید نادیده گرفت و نقش اصناف مهم است و باید از ظرفیت اصناف استفاده کرد و تولید کشور را تقویت کرد.

جلالی با بیان اینکه این تفاهم نامه به منظور بالا بردن ظرفیت های بیشتر اتاق اصناف ایران صورت گرفته است گفت: تفاهم نامه همکاری امضا شد تا بتوانیم از ظرفیت اتاق اصناف ایران در حوزه های که خصوصا مربوط به اصناف است و تاثیر گذار هستند استفاده کنیم.

وی گفت:در وهله اول باید با نگاه آسیب شناسانه به قوانین مربوط به حوزه اصناف نگاه نمود واز این فرصت ۳ ساله مجلس برای برداشتن گامهای مثبت برای رفع نقایص تلاش کرد.

وی با اشاره به بهره گیری از ظرفیت اصناف برای تقویت سیاستهای اقتصادی افزود: اینکه تنها نمایندگان مجلس بخواهند خلاء های قانونی را رفع کنند میسر نیست و باید از نگاه کارشناسانه اصناف نیز بهره بگیرند و کسانی که ذی نفع امر قانون هستند به نحوی باید موثر و تاثیرگذار در قانون گذاری باشند.

منبع : www.otaghasnafeiran.ir

استفاده از این مقاله با ذکر منبع بلامانع است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار