کد خبر: 16

همایش اصناف و بازار به مناسبت دهه امامت و ولایت برگزار شد

همایش امامت و ولایت به مناسبت هفته بسیج اصناف با حضور نماینده محترم ولی فقیه استان لرستان و امام جمعه خرم آباد ، رییس و هیئت رییسه اتاق اصناف لرستان ، مدیران دستگاههای اجرایی استان ، روسای اتحادیه های صنفی و جمع کثیری از اصناف و بازاریان برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اتاق اصناف خرم آباد در این مراسم حجت الاسلام ولمسلمین میر عمادی نماینده محترم ولی فقیه استان لرستان در سخنان خود ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا بخصوص شهید مهدی عراقی که سالروز شهادت ایشان بنام روز بسیج اصناف نامگذاری شده به حقوق مردم نزد حکومت اشاره کرد و افزود: مردم به گردن حکومت سه حق دارند که اولین آنها ایجاد عدالت و پرهیز از ظلم و تبعیض است،دوم ایجاد امنیت است که زیربنای رشد اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی هرجامعه میباشدو سومین حق ایجاد فراوانی و رونق کسب و کار مردم است.

آرش راشدی رییس اتاق اصناف لرستان نیز با تبریک دهه امامت و ولایت، هفته دولت و گرامیداشت هفته بسیج اصناف ، ضمن برشمردن مشکلات و موانعی که از طرف دستگاه های اجرایی پیش روی اصناف قرار گرفته گفت: بیشترین سهم اشتغال کشور به حوزه اصناف و بازار اختصاص دارد.

وی افزود: تقریباً هفده و نیم درصد تولید ناخالص ملی سهم اصناف است که بدون هیچ حمایتی از طرف دولت محقق شده و جای تاسف دارد که در بدنه کارشناسی دستگاه های اجرایی به اصناف و بازار و در مجموع به بخش خصوصی کم توجهی و بی مهری می شود.

صفی خانی رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت لرستان در این همایش با تشکر از اصناف و بازاریان که موجبات رونق اقتصادی استان را فراهم نموده اند گفت: یکی از اهداف مطرح کردن اقتصاد مقاومتی از طرف مقام معظم رهبری ادای تکالیف دولت نسبت به مردم بوده و همچنین هریک از احاد جامعه به شکلی باید خود را در قبال جامعه مسئول دانسته و حق خود رابه جامعه ادا کنند تا فضای کسب و کار در جامعه بهبود یافته و موجب تولید ثروت شود.

 

سرهنگ ابدالی مسئول بسیج اصناف استان لرستان از دیگر سخنرانان این همایش یکی از فعالترین اقشار بسیج را بسیج اصناف و بازاریان عنوان کرد وبا اشاره به تشکیل کلاسهای فقه و احکام بازار برای کسبه توسط اتاق اصناف لرستان ، هدف از تشکیل این کلاسها را کسب رزق و روزی حلال برای اصناف و بازاریان دانست.

در پایان این همایش نیز توسط اتاق اصناف از حجت الاسلام دانشی،سرهنگ ابدالی و سروان اسماعیل موسوی بدلیل ترویج احکام اسلامی در بین اصناف و بازاریان تجلیل شد.

 

منبع : www.otaghasnafeiran.ir

استفاده از این مقاله با ذکر منبع بلامانع است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار