کد خبر: 116

کشاورزی در صدر تخلفات صنفی !

دهقان نیوز : بیشترین تخلفات انجام شده مربوط به بخش های مرتبط با بخش کشاورزی است.

دهقان نیوز : بیشترین تخلفات انجام شده مربوط به بخش های مرتبط با بخش کشاورزی است.

بر اساس آمار و اطلاعات انجام شده تعداد کل بازرسی ها از صنوف خرده فروشی در سراسر کشور ، در نیمه نخست امسال دو میلیون و ۱۴۸ هزار و ۴۴۳ فقره بود که توسط بازرسان اصناف انجام شده که بیشترین تخلفات انجام شده مربوط به بخش های مرتبط با بخش کشاورزی است.

به گزارش دهقان نیوز و به نقل از روابط عمومی اصناف ایران، بر اساس آمار و اطلاعات انجام شده تعداد کل بازرسی ها از صنوف خرده فروشی در سراسر کشور ، در نیمه نخست امسال دو میلیون و ۱۴۸ هزار و ۴۴۳ فقره بود که توسط بازرسان اصناف انجام شده است.

از این تعداد برای۱۳۰ هزار و ۳۴۳ فقره پرونده به ارزش ریالی ۲۱۱ میلیارد و ۸۰۶ میلیون و ۴۳۶ هزار و ۳۰۶ ریال پرونده تشکیل و برای رسیدگی به سازمان تعزیرات حکومتی و سایر ادارات ذیربط ارسال شده است.

بعد از بررسی‌ها و ارزیابی کارشناسان ۷۷ هزار و ۴۲۲ فقره شکایت قابل پیگیری تشخیص داده شد و از کل شکایات قابل پیگیری ۱۶ درصد منجر به رضایت شاکی، ۳۱ درصد متخلف، ۳۹ درصد غیر متخلف و ۱۴ درصد در دست بررسی است.

گزارش عملکرد واحد بازرسی و نظارت اتاق اصناف ایران حاکی است: طی دوره مذکور از مجموع ۸۰ هزار و ۴۹۴ فقره شکایت توسط واحدهای بازرسی و نظارت اصناف کشور ۶۱ درصد در بخش کالا و ۳۹ درصد در بخش خدمات است، که از مجموع شکایات دریافتی ۲۰ درصد به صورت حضوری، ۶۲ درصد تلفنی و ۱۸ درصد به صورت کتبی دریافت و رسیدگی شده است.

همچنین بیشترین تخلفات صورت گرفته در مدت یاد شده ، مربوط به نان، میوه ، تخم مرغ ، گوشت مرغ، گوشت قرمز، میوه و مرکبات، صیفی جات ، لبنیات، گزارش شده و بیشترین موارد تخلف مربوط به درج نکردن قیمت با ۵۶ هزار و ۶۴۳ فقره تخلف، گرانفروشی با ۳۵ هزار و ۷۴۷ مورد تخلف و صادر نکردن صورتحساب با ۱۵ هزار و ۱۴۵ فقره تخلف است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار