کد خبر: 110

آخرین تغییرات قیمت خرده فروشی مواد خوراکی درتهران

بانک مرکزی گزارش هفتگی متوسط قیمت خرده فروشی برخی از مواد خوراکی در تهران را برای هفته منتهی به۲۲ آبان سال جاری اعلام کرد.

بانک مرکزی گزارش هفتگی متوسط قیمت خرده فروشی برخی از مواد خوراکی در تهران را برای هفته منتهی به۲۲ آبان سال جاری اعلام کرد.

بر اساس این گزارش،نرخ تخم مرغ با ۷/۱۰ درصد رشد در صدر افزایش قیمت ها و میوه های تازه با ۶ درصد کاهش در انتهای نزول قیمت ها قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، نرخ لبنیات در هفته منتهی به ۲۲ آبان امسال ۲/۱ درصد، تخم مرغ ۷/۱۰ درصد، سبزی های تازه ۷/۵ درصد، گوشت قرمز ۵/۰ درصد و قند و شکر ۱/۱درصد رشد داشته، در عین حال نرخ میوه های تازه ۶ درصد کاهش و گوشت مرغ ۷/۴ درصد با افت مواجه شده است. همچنین نرخ برنج ، حبوب، چای و روغن نباتی در هفته مذکور تغییری نداشته است. در هفته مورد گزارش، در گروه لبنیات، قیمت ماست پاستوریزه نسبت به هفته قبل معادل ۴ درصد افزایش داشت، اما قیمت پنیر غیرپاستوریزه چهار دهم درصد کاهش داشت و بهای سایر اقلام این گروه ثابت بود.در این هفته، در گروه برنج بهای تمام اقلام این گروه بدون تغییر بود. در گروه حبوب، قیمت نخود معادل ۸/۱درصد و عدس ۶/۰ درصد افزایش یافت، اما بهای سایر اقلام این گروه بین ۳/۰ درصدتا ۹/۰ درصد کاهش داشت.

در میادین زیر نظر شهرداری هم گلابی و هندوانه عرضه کمی داشت، اما سایر اقلام میوه و سبزی تازه که تعدادی از آنها از نظر کیفی در مقایسه با سایر میوه فروشی‌ها متفاوت بودند، به نرخ مصوب سازمان میادین میوه و تره بار عرضه شد.در هفته مورد گزارش قیمت گوشت گوسفند و گوشت تازه گاو و گوساله به ترتیب معادل ۶/۰ درصد و ۳/۰ درصد افزایش ولی بهای گوشت مرغ ۷/۴ درصد کاهش یافت.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار