کد خبر: 105

وزارت صنعت برای توزیع سیگار در کشور شرط گذاشت

یک از شرایط صدور مجوز خرده فروشی محصولات دخانی، رعایت حداقل فاصله ۱۰۰ متری از مراکز آموزشی، فرهنگی و مذهبی و ورزشی است

یک از شرایط صدور مجوز خرده فروشی محصولات دخانی، رعایت حداقل فاصله ۱۰۰ متری از مراکز آموزشی، فرهنگی و مذهبی و ورزشی است/ دستگاه‌های نظارتی از ابتدای دی ماه امسال با توزیع کنندگان عمده و خرده فروش سیگار فاقد مجوز به عنوان متخلف برخورد می‌کند.

 

مطابق ابلاغیه قائم مقام وزیر صنعت، دستگاه‌های نظارتی و بازرسان از ابتدای دی ماه امسال با توزیع کنندگان عمده (سراسری و استانی) و خرده فروش سیگار فاقد مجوز به عنوان متخلف برخورد می‌کند.

بر این اساس، یک از شرایط صدور مجوز خرده فروشی محصولات دخانی، رعایت حداقل فاصله ۱۰۰ متری از مراکز آموزشی، فرهنگی و مذهبی و ورزشی است.

وی اظهار داشت: از حدود ۲ سال قبل ساماندهی مجوزهای عمده فروشی محصولات دخانی آغاز شده و تاکنون بیش از ۷۰۰ مجوز توزیع عمده فروشی استانی و ۱۲۰ مجوز توزیع سراسری (کشوری) صادر شده است.

در این راستا هر شخصی که پرونده توزیع محصول دخانی قاچاق در هر میزان و در هر تاریخی داشته باشد امکان دریافت مجوز توزیع ندارد و با  ۴ موضوع فروش محصول دخانی قاچاق، توزیع سیگار به صورت فله‌ای یا نخی، فروش سیگار به افراد زیر ۱۸ سال، تبلیغ محصولات دخانی به شدت برخورد می شود و مجوز افراد متخلف باطل و دیگر مجوز توزیع سیگار برای آنها صادر نمی شود.

در ابلاغیه قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص صدور مجوز خرده فروشی برای سوپر مارکتها، خواربارفروشی‌ها و سقط فروشان نیز آمده است: بر اساس ابلاغیه شرایط اعطای مجوز توزیع محصولات دخانی در سطح خرده فروشی تعیین شده و واحدهای واجد شرایط می توانند از طریق اتحادیه های خود نسبت به کسب اطلاع از شرایط و دریافت مجوز توزیع خرده فروشی محصولات دخانی اقدام کنند.

پس از پایان آذرماه سال جاری صرفاً سوپرمارکتها، خواربارفروشی‌ها و سقط فروشانی که دارای مجوز یاد شده هستند، می توانند نسبت به توزیع محصولات دخانی اقدام کنند.

ضوابط و دستورالعملهای مربوطه برای صدور مجوزهای عمده فروشی (استانی و سراسری) در سایت وزارت صنعت، معدن و تجارت (مرکز برنامه ریزی و نظارت بر دخانیات کشور) قرار دارد و متقاضیان می توانند از این سایت اطلاعات کامل را در مورد مجوزهای عمده فروشی دریافت کنند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار